Zawady Oleckie

Dekory "holenderskie"

Dekory "holenderskie" na "kamiennym" gresie o wymiarach 15 x 15 cm.

Z kompletu zostały już tylko dwa (patrz niżej).

Dekor w koziołka na "kamiennym" gresie o wymiarach 15 x 15 cm. Koziołek prosto z holenderskiego wzornictwa malowany ciemno niebieskim morskim szkliwem.

Poszedł do Warszawy z panią Agatą z Górki

Dekor w owcę na "kamiennym" gresie o wymiarach 15 x 15 cm. Owieczka prosto z holenderskiego wzornictwa malowana ciemno niebieskim morskim szkliwem. 

Cena: 35 zł
Kup teraz

Dekor w długonogiego ptaka na "kamiennym" gresie o wymiarach 15 x 15 cm. Ptak prosto z holenderskiego wzornictwa malowany ciemno niebieskim morskim szkliwem, wypełnienie obrazka szkliwami w rożnych odcieniach brązu.

Poszedł z panią Moniką, naszą stałą bywalczynią w Domku na górce

Dekory w owcę i ptaka na "kamiennym" gresie o wymiarach 15 x 15 cm.

Poszły do Duł z Moniką i Radkiem.

Dekor w owcę na "kamiennym" gresie o wymiarach 15 x 15 cm. Owieczka prosto z holenderskiego wzornictwa malowana morskim szkliwem. 

Poszła sobie do pani Kasi pod Warszawę

dekor_na_gresie_owca2.jpeg Dekor w owcę na "kamiennym" gresie o wymiarach 15 x 15 cm (okazuje się, że mniejsze kafle gresowe nie pękają przy wypale w piecu). Owieczka prosto z holenderskiego wzornictwa malowana morskim szkliwem. Dorobiona do kompletu, bo pierwsza wyjechała do Gorzowa Wielkopolskiego.

Poszła do Duł z Moniką i Radkiem.

Dekor w ptaka na "kamiennym" gresie o wymiarach 15 x 15 cm. Nieco bucowaty ptaszek prosto z holenderskiego wzornictwa malowany morskim szkliwem.

Pofrunął do Duł z Moniką i Radkiem.

dekor_na_gresie_razem2.jpeg Nowy komplet w świetle elektrycznym
Dekor w owcę na "kamiennym" gresie o wymiarach 15 x 15 cm. Owieczka prosto z holenderskiego wzornictwa malowana morskim szkliwem.

Pojechała do Gorzowa Wielkopolskiego do Galerii Trzech Słońc i tam pewnie do kupienia.

Dekory "holederskie" na białej glazurze 15 x 15 cm, wzór kobaltowym, zielonym i żółtym szkliwem z nieco zmodyfikowanego holenderskiego wzornictwa.

Komplet zrobiony na ściany łazienki na strychu nad Pensjonacikiem pod tulipanem.

Dekory "holederskie" wycięte w desce ceramicznej, oblane turkusowym szkliwem, wzór kobaltowym, zielonym i żółtym szkliwem z nieco zmodyfikowanego holenderskiego wzornictwa.

Te i poniżej zrobione na podłogę na strychu nad Pensjonacikiem pod tulipanem.

dekor_na_gresie_razem2.jpeg W wersji odbijającej światło
Na podłogę w łazience na strychu nad Pensjonacikiem pod tulipanem
<< wstecz

kontakt

projekt: Adam Mijakowski