Zawady Oleckie

Ramy z okien

Lustro z rybą

Lustro w naszej łazience zrobione ze starej ramy okiennej, podbarwione na zielono i lakierowane akrylem – wygląda jakby je dopiero co wyłowiono z morza.

Kafelek nad lustrem (15x15 cm) szkliwiony w pracowni Berszów

Druga i ostatnia taka rama została wykorzystana do lustra pani Joanny, więc już nie możemy zrobić więcej takich oryginalnych luster :(

Rama ze starego okienka do lustra na zamówienie pani Joanny, impregnowana trójwarstwowym impregnatem  w tym samym kolorze co okna i drzwi w pensjonacie, w ramę wstawiony kafelek wybrany prze panią Joannę, To była ostatnia rama tego typu, którą mieliśmy.
Tu symulacja lustra czyli rama z wstawioną w fotoszopie taflą lustrzaną:)
Rama już u pani Joanny
Lustro z okna, rama starego okna, oprócz tego, że zostały wpuszczone w nią trójkątne kafelki, jest tylko zaolejowana olejem do podłóg.

Lustro leżalo w naszej galerii, choć nie chcieliśmy się z nim rozstawać. Ale Nina z Tomkiem uprosili je.

A tu "okno" już w domu Niny i Tomka
Rama z okienka do lustra lub obrazka z uchem do powieszenia. Specjalnie nie ma wstawionej tafli szklanej, żeby można było wstawić sobie co się chce no i żeby nie martwić się ceną i kłopotliwością wysyłki. Okienko bardzo stare (z 80 lat), czyli antyk! W ramę wstawiony kafelek, drewno zaimpregnowane olejem do drewna, w zagłębieniach ślady starej farby olejnej dodają patyny.

Ta akurat rama poszła do Oli z Katowic (nie bez przygód - przez pomyłkę poczty zdumiona Ola dostała apteczkę a jeden pan jej ramę, na szczęście wszystko wróciło do prawowitych właścicieli).

Można się dowiedzieć, jaką aktualnie mamy ramę z okienka, bo to się dość szybko zmienia (ubywają, przybywają nowe znaleziska). Każda wyceniana jest indywidualnie, tak więc prosimy o kontakt, wtedy też przyślemy zdjęcia materiału na ramę. Rama po podszykowaniu ma wstawiany kafelek, który należy sobie wybrać (musi być malutki).
Tu symulacja lustra czyli rama z wstawioną na niby taflą lustrzaną:)
A to wiadomość od Oli: "Po licznych problemach noszących znamiona przygody ramka dotarła do Oli z Katowic :-)"
Ta rama została zrobiona na zamówienie pani Lidii z Warszawy
A to kolejne okienko, z którego zrobiliśmy ramę do lustra.

Wymiary zewnętrzne: 40,5 cm x 48 cm (51 cm z zawiasami)

Cena ramy zrobionej z takiego okienka, z wstawionym kafelkiem wynosiła: 168 zł

Rama dla pani Joanny z Poznania przetarta na stare złoto.
Dwie ramy ze starego okna, razem tworzące dekorację a la okno na zamówienie pana Jerzego z Warszawy - przetarte na żółto, impregnowane olejem do drewna
Rama już w domu u pana Jerzego
<< wstecz

kontakt

projekt: Adam Mijakowski