Zawady Oleckie

Deski stare powżerane

Deska wielka z białym tulipanem razem z podstawką z pięknej, starej, powżeranej deski, zaimpregnowana olejem jadalnym. Można ich używać zamiast talerzy i półmisków, np. na kanapki. Taka deska powstaje z bardzo specjalnego drewna. Ma ono ok. 70 lat ale dodatkowo najpierw musiało być elementem zewnętrznych ścian np. stodoły a następnie zostało wykorzystane na pułap i leżała na nim glina, którą stosowano do izolacji. Takich desek mamy już bardzo mało, więc trzeba się spieszyć z kupowaniem i zamawianiem:)
Wymiary: 43 cm x 24,5 cm (deska), 14 cm x 14 cm (podstawka)

Już ich nie ma.

Deska wielka z białym tulipanem z pięknej, starej, powżeranej deski, zaimpregnowana olejem jadalnym, można jej więc używać np. jako półmiska na kanapki. Taka deska powstaje z bardzo specjalnego drewna. Ma ono ok. 70 lat ale dodatkowo najpierw musiało być elementem zewnętrznych ścian np. stodoły a następnie zostało wykorzystane na pułap i leżała na nim glina, którą stosowano do izolacji. Takich desek mamy już bardzo mało, więc trzeba się spieszyć z kupowaniem i zamawianiem:)
Wymiary: 43 cm x 24,5 cm

Deskę zabrała pani Wanda, sierpniowy gość w pensjonacie.

Podstawka z białym tulipanem z pięknej, starej, powżeranej deski, zaimpregnowana olejem jadalnym, można jej więc używać np. jako talerzyka na kanapki lub pod gorący kubek. Taka deska powstaje z bardzo specjalnego drewna. Ma ono ok. 70 lat ale dodatkowo najpierw musiało być elementem zewnętrznych ścian np. stodoły a następnie zostało wykorzystane na pułap i leżała na nim glina, którą stosowano do izolacji. Takich desek mamy już bardzo mało, więc trzeba się spieszyć z kupowaniem i zamawianiem:)
Wymiary: 14 cm x 14 cm

Podstawkę kupili znajomi naszych sąsiadów.

Deska duża z żółtym kwiatem razem z dużą podstawką z pięknej, starej, powżeranej deski, zaimpregnowana olejem jadalnym. Można ich używać zamiast talerzy i półmisków, np. na kanapki. Taka deska powstaje z bardzo specjalnego drewna. Ma ono ok. 70 lat ale dodatkowo najpierw musiało być elementem zewnętrznych ścian np. stodoły a następnie zostało wykorzystane na pułap i leżała na nim glina, którą stosowano do izolacji. Takich desek mamy już bardzo mało, więc trzeba się spieszyć z kupowaniem i zamawianiem:)
Wymiary: 33 cm x 18 cm (deska), 17,5 cm x 17,5 cm (podstawka)

Pani Sylwia dostała je na urodziny od pana Andrzeja. 100 lat!

Deska duża z żółtym kwiatem z pięknej, starej, powżeranej deski, zaimpregnowana olejem jadalnym, można jej więc używać np. jako półmiska na kanapki. Taka deska powstaje z bardzo specjalnego drewna. Ma ono ok. 70 lat ale dodatkowo najpierw musiało być elementem zewnętrznych ścian np. stodoły a następnie zostało wykorzystane na pułap i leżała na nim glina, którą stosowano do izolacji. Takich desek mamy już bardzo mało, więc trzeba się spieszyć z kupowaniem i zamawianiem:)
Wymiary: 33 cm x 18 cm

Pani Sylwia dostała ją na urodziny od pana Andrzeja. 100 lat!

Podstawka duża z żółtym kwiatem z pięknej, starej, powżeranej deski, zaimpregnowana olejem jadalnym, można jej więc używać np. jako talerzyka na kanapki lub pod gorący kubek. Taka deska powstaje z bardzo specjalnego drewna. Ma ono ok. 70 lat ale dodatkowo najpierw musiało być elementem zewnętrznych ścian np. stodoły a następnie zostało wykorzystane na pułap i leżała na nim glina, którą stosowano do izolacji. Takich desek mamy już bardzo mało, więc trzeba się spieszyć z kupowaniem i zamawianiem:)
Wymiary: 17,5 cm x 17,5 cm

Pani Sylwia dostała ją na urodziny od pana Andrzeja. 100 lat!

Deska duża z kremowym kwiatem na terakotowym tle, z pięknej, starej, powżeranej deski, zaimpregnowana olejem jadalnym, można jej więc używać np. jako półmiska na kanapki. Taka deska powstaje z bardzo specjalnego drewna. Ma ono ok. 70 lat ale dodatkowo najpierw musiało być elementem zewnętrznych ścian np. stodoły a następnie zostało wykorzystane na pułap i leżała na nim glina, którą stosowano do izolacji. Takich desek mamy już bardzo mało, więc trzeba się spieszyć z kupowaniem i zamawianiem:)
Wymiary: 36 cm x 19 cm
Deską zachwycił się pan, który w okolicy prowadził terapię zajęciową i zamieszkał u nas z kolegą. Niestety, z przykrością musimy poinformować, że pan obdarzony został zaufaniem, ale oszukał nas nie wpłacając po powrocie do domu, jak obiecał, na podany nr konta sumy, której zabrakło mu do zapłacenia całości. Nieładnie proszę pana.
Deska chuda z granatowymi kwiatami z pięknej, starej, powżeranej deski, zaimpregnowana olejem jadalnym, można jej więc używać np. jako półmiska na kanapki. Taka deska powstaje z bardzo specjalnego drewna. Ma ono ok. 70 lat ale dodatkowo najpierw musiało być elementem zewnętrznych ścian np. stodoły a następnie zostało wykorzystane na pułap i leżała na nim glina, którą stosowano do izolacji.

Deska poszła do pani Anny.

Deska chuda i mała z brązowym kwiatkiem z pięknej, starej, powżeranej deski, zanim trafiła na stronę, zabrała ją — razem z podstawką do kompletu — pani Kasia.
Deska ze świerkowego drewna z czerwonym kwiatem na białym tle, z pięknie powżeranego drewna, nieco zeszlifowana, impregnowana olejem lnianym, np. zamiast półmiska do wykładania jedzenia.

Poszła do galerii Art Balticum w Gdańsku, na ul. Długiej

Deska ze świerkowego drewna z niebieskim kwiatem na żółtym tle, z pięknie powżeranego drewna, nieco zeszlifowana, impregnowana olejem lnianym, np. zamiast półmiska do wykładania jedzenia.

Poszła do galerii Art Balticum w Gdańsku, na ul. Długiej

<< wstecz

kontakt

projekt: Adam Mijakowski