Zawady Oleckie

Nowe ciemne deski

Deska ze świerkowego drewna z pomarańczowym motylem na żółtym tle w niebieskich ramkach, z powżeranego drewna z pięknymi sękami, impregnowana olejem kukurydzianym, np. zamiast półmiska do wykładania jedzenia.
Wymiary: 33 cm (z rączką) x 13,4 cm

Pojechała do Tarnowskich Gór z naszymi goścmi

Deska ze świerkowego drewna z niebieskim motylem na beżowym tle w niebieskich ramkach, z powżeranego drewna z pięknymi sękami, impregnowana olejem kukurydzianym, np. zamiast półmiska do wykładania jedzenia.
Wymiary: 35 cm (z rączką) x 19 cm

Poszła do pani Anny do Krakowa

Na zamówienie pani Ani z Sokółki
Deska ze świerkowego drewna z pomarańczowym motylem na beżowym tle w niebieskich ramkach, z powżeranego drewna z pięknymi sękami, impregnowana olejem kukurydzianym, np. zamiast półmiska do wykładania jedzenia.
Wymiary: 35 cm (z rączką) x 19 cm

Poszła do pani Anny do Sokółki

Obie deski pięknie prezentują się razem!
Deska chuda i długa z długim tulipanem z pięknej, starej, powżeranej deski, zaimpregnowana olejem jadalnym, można jej więc używać np. jako półmiska na kanapki. Taka deska powstaje z bardzo specjalnego drewna. Ma ono ok. 70 lat ale dodatkowo najpierw musiało być elementem zewnętrznych ścian np. stodoły a następnie zostało wykorzystane na pułap i leżała na nim glina, którą stosowano do izolacji. Takich desek mamy już bardzo mało, więc trzeba się spieszyć z kupowaniem i zamawianiem:)
Wymiary: 39 cm x 12,5 cm

Deskę zabrała pani Dorota z panem Danielem, którzy przyjechali do pensjonatu na początku września.

Deska średnia z żółtym kwiatkiem z łodyżkami z pięknej, starej, powżeranej deski, zaimpregnowana olejem jadalnym, można jej więc używać np. jako półmiska na kanapki. Taka deska powstaje z bardzo specjalnego drewna. Ma ono ok. 70 lat ale dodatkowo najpierw musiało być elementem zewnętrznych ścian np. stodoły a następnie zostało wykorzystane na pułap i leżała na nim glina, którą stosowano do izolacji. Takich desek mamy już bardzo mało, więc trzeba się spieszyć z kupowaniem i zamawianiem:)
Wymiary: 30 cm x 13 cm

Zabrał ją nasz sierpniowy gość w pensjonacie, pan Kuba.

Deska mała z małym beżowym kwiatkiem z pięknej, starej, powżeranej deski, zaimpregnowana olejem jadalnym, można jej więc używać np. jako półmiska na kanapki. Taka deska powstaje z bardzo specjalnego drewna. Ma ono ok. 70 lat ale dodatkowo najpierw musiało być elementem zewnętrznych ścian np. stodoły a następnie zostało wykorzystane na pułap i leżała na nim glina, którą stosowano do izolacji. Takich desek mamy już bardzo mało, więc trzeba się spieszyć z kupowaniem i zamawianiem:)
Wymiary: 23 cm x 10,5 cm

Pojechała do Gorzowa Wielkopolskiego do Galerii Trzech Słońc i tam pewnie do kupienia.

Deska okrągła do serów z granatowym kwiatkiem z pięknej, starej, powżeranej deski, zaimpregnowana olejem jadalnym. Taka deska powstaje z bardzo specjalnego drewna. Ma ono ok. 70 lat ale dodatkowo najpierw musiało być elementem zewnętrznych ścian np. stodoły a następnie zostało wykorzystane na pułap i leżała na nim glina, którą stosowano do izolacji. Takich desek mamy już bardzo mało, więc trzeba się spieszyć z kupowaniem i zamawianiem:)
Wymiary: średnica 25 cm

Deska poszła na prezent gwiazdkowy dla bratowej pani Marty z Warszawy razem z deską poniżej.

Deska duża z granatowymi kwiatkami z pięknej, starej, powżeranej deski, zaimpregnowana olejem jadalnym, można jej więc używać np. jako półmiska na kanapki. Taka deska powstaje z bardzo specjalnego drewna. Ma ono ok. 70 lat ale dodatkowo najpierw musiało być elementem zewnętrznych ścian np. stodoły a następnie zostało wykorzystane na pułap i leżała na nim glina, którą stosowano do izolacji. Takich desek mamy już bardzo mało, więc trzeba się spieszyć z kupowaniem i zamawianiem:)

Deska, zanim została zmierzona, poszła na prezent gwiazdkowy dla bratowej pani Marty z Warszawy razem z deską powyżej.
<< wstecz

kontakt

projekt: Adam Mijakowski